We are first-class experts. We think strategically and understand the business we advise. We care about relationships.
OUR SPECIALTIES:
Najnowsze publikacje
Kategorie
No posts found.
In addition to competition law, we handle cases involving sector regulation, consumer law and commercial disputes.
We advise on a wide range of business matters, with an emphasis on competition law, regulation and litigation.
We have extensive expertise in a wide range of regulated sectors, including telecommunications, pharmaceuticals, FMCG, chemicals and energy.
We operate under the highest standards of ethics and professionalism. We handle each case with full commitment, ensuring precision and transparency at every stage of cooperation.
Our clients can count on sound advice and effective solutions tailored to their needs and business realities.
For the past 10 years, we have supported entrepreneurs in key legal aspects, helping them achieve strategic goals and minimize risks.
Over the years, we have gained extensive experience in representing clients before administrative bodies and courts, as well as in negotiations and mediations. As a result, we know how to effectively protect the interests of our customers.
Kategorie
No posts found.
Małgorzata jest również arbitrem w sprawach gospodarczych, wpisanym m.in. na listę arbitrów sądów polubownych przy Konfederacji Lewiatan i Prokuratorii Generalnej RP. Przed współzałożeniem własnej kancelarii przez 15 lat pracowała w międzynarodowej kancelarii jako adwokat i partner, tworząc zespół prawa konkurencji i nadzorując praktykę procesową. Jest wykładowczynią (m.in. na studiach podyplomowych prawa konkurencji PAN) i autorką publikacji naukowych, m.in. współautorką “Komentarza do Ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów” (Beck, 2024). Członkini Stowarzyszenia Prawa Konkurencji i afiliowana przy Centrum Studiów Antymonopolowych WZ UW. Wielokrotnie nagradzana i doceniana przez międzynarodowe rankingi, w tym Chambers & Partners Europe (Band 1), Legal 500, European Legal Experts oraz Global Competition Review. Nagrodzona również tytułem Lidera w kategorii Prawo Konkurencji i Antymonopolowe w polskim rankingu dziennika Rzeczpospolita oraz tytułem Top 25 Women lawyers in business (2024) Forbes.
Posiada doświadczenie zarówno w sprawach sądowych dotyczących odwołań od decyzji organów antymonopolowych, jak i w postępowaniach private enforcement. Z sukcesem występował przed Trybunałem Sprawiedliwości UE i prowadził liczne postępowania administracyjne dotyczące kar nałożonych przez organy regulacyjne, w tym sprawy, w których uchylono rekordowe sankcje. Swoje umiejętności zdobywał w międzynarodowych kancelariach oraz jako prawnik wewnętrzny. Jest doświadczonym procesualistą w sporach gospodarczych i postępowaniach karnych gospodarczych. Prowadzi wykłady na temat regulacji i prawa konkurencji na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim. Ceniony przez polskich i zagranicznych przedsiębiorców, wielokrotnie nagradzany oraz doceniany przez międzynarodowe rankingi, takie jak Chambers & Partners Europe oraz Legal 500.
W praktyce procesowej reprezentował klientów w postępowaniach administracyjnych oraz przed sądami administracyjnymi, powszechnymi i Sądem Najwyższym.
Jest doktorem nauk prawnych (Instytut Nauk Prawnych PAN, 2018). Ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa konkurencji oraz zarządzania finansami przedsiębiorstw. Jest prelegentem na konferencjach dotyczących rynków regulowanych oraz współtworzy Laboratorium Pomocy Publicznej, które działa w ramach Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego.
Doradza przedsiębiorcom we wszystkich aspektach z zakresu prawa konkurencji. Reprezentuje również klientów w postępowaniach przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w sprawach sądowych z odwołania od decyzji organu antymonopolowego, a także w postępowaniach private enforcement.
Przed rozpoczęciem współpracy z Kancelarią, przez 9 lat zajmowała się publicznoprawnym egzekwowaniem prawa konkurencji w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W UOKiK prowadziła postępowania wyjaśniające i antymonopolowe dotyczące praktyk ograniczających konkurencję w sektorach przemysłu i usług. Kierowała licznymi przeszukaniami prowadzonymi przez UOKiK u przedsiębiorców. Zastępowała Prezesa Urzędu przed sądami. Jako przedstawiciel Polski uczestniczyła w pracach grup roboczych Europejskiej Sieci Konkurencji (ECN) oraz Komitetu Konkurencji Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Paris 1 – Panthéon-Sorbonne oraz Uniwersytecie Pau we Francji.
Biegle włada językiem angielskim i francuskim.
Ceniona wykładowczyni akademicka, prowadzi zajęcia na Podyplomowym Studium Prawa Konkurencji oraz Podyplomowym Studium Prawa Ochrony Konsumentów w INP PAN.
Współpracowniczka Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych oraz członkini kolegiów redakcyjnych periodyków: Yearbook of Antitrust and Regulatory Studies oraz Internetowy Kwartalnik Antymonopolowy i Regulacyjny. Korespondentka krajowa (country correspondent) European Competition Law Review.
Współredaktorka i współautorka najnowszego komentarza do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, wydanego przez Wydawnictwo C.H. Beck (2024).
Autorka monografii Publiczne i prywatne egzekwowanie zakazów praktyk ograniczających konkurencję: w poszukiwaniu zrównoważonego modelu współistnienia (2013) oraz licznych publikacji z zakresu prawa europejskiego, prawa konkurencji i prawa konsumentów. Odwołania do dorobku naukowego dr hab. Agaty Jurkowskiej-Gomułki znajdują się w licznych decyzjach UOKiK oraz wyrokach sądowych.
Przed rozpoczęciem współpracy z Kancelarią pracowała w Departamencie Ochrony Konkurencji w UOKiK oraz w warszawskiej kancelarii prawnej. W UOKiK prowadziła postępowania wyjaśniające i antymonopolowe, uczestnicząc w przeszukaniach i kontrolach jako kierownik zespołu. Posiada doswiadczenie w kompleksowej obsługą prawnej klientów z różnych branż.
Jako przedstawiciel Polski uczestniczyła w pracach grup roboczych Europejskiej Sieci Konkurencji (ECN) oraz w międzynarodowych warsztatach kartelowych organizowanych przez ICN (International Competition Network) i FTC (Federal Trade Commission).
Biegle włada językiem angielskim i niemieckim.
Specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianego prawa konsumenckiego (w tym prawa ubezpieczeniowego), umów gospodarczych oraz prawa nieuczciwej konkurencji. Brała udział w procesie dostosowania praktyk przedsiębiorców do znowelizowanych przepisów prawa konsumenckiego związanych z implementacją dyrektyw Omnibus, towarowej i cyfrowej, a także przy zakładaniu oddziału banku. Ma również doswiadczenia w prowadzeniu badań due diligence podmiotów gospodarczych.
Praktykowała jako wspólnik odpowiedzialny za praktykę procesową w polskiej kancelarii prawnej oraz jako wewnętrzny radca prawny dla dużych przedsiębiorców.
Przed rozpoczęciem współpracy z kancelarią zdobywała doświadczenie prawnicze w niezależnych organach państwowych. Przez blisko 10 lat pracowała w Biurze Trybunału Konstytucyjnego, a następnie w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Bezpośrednio przed dołączeniem do kancelarii zajmowała stanowisko starszego specjalisty w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, gdzie w Zespole Prawa Cywilnego prowadziła sprawy cywilne i administracyjne, mające na celu zapewnienie skutecznej ochrony wolności i praw człowieka oraz usprawnienie procedur rozpatrywania spraw.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.